Начало
НачалоЗдравни новини
 
Пролетни кардиологични дни 2009, Пловдив
Днес в Пловдив се проведе четвъртото издание на пролетните кардиологични дни, организирани от Българския кардиологичен институт. Тазгодишната главна тема на симпозиума беше Острата сърдечна недостатъчност. Лектори бяха лекари от страната, както и гости от целия свят. Лекциите бяха фокусирани около най-съвременните подходи за лечение на острата сърдечна недостатъчност и острия коронарен синдром.
 
52% от българските пациенти със STEMI не получават реперфузионна терапия.
52% от българите със ST-елевационен инфаркт на миокарда не получават реперфузионна терапия. Това съобщи на пресконференция професор Младен Григоров, Главен медицински директор на Българския кардиологичен институт и изпълнителен директор на специализираните кардиологични болници в Плевен, Варна, Ямбол и Велико Търново. Според проф. Григоров първичната ангиопластика, която се извършва в четирите специализирани болници, може да намали драстично смъртността и честотата на клинична рестеноза до 4%.
 
Трансплантираните пациенти имат повишен риск от агресивни тумори с лоша прогноза
Реципиентите на органи страдат от по-агресивни тумори с по-лоша прогноза от общата популация, сочи доклад, публикуван в Transplantation. Знае се, че тази група пациенти имат повишен риск от рак, но досега не се знаеше много за протичането и прогнозата на малигнените процеси.
 
Полови разлики в имунния отговор може да обяснят по-лошата преживяемост на мъжете при пневмония
Преживяемостта при пациентите с придобита в обществото пневмония (CAP) и по-ниска сред възрастните мъже спрямо тази при жените. Тази разлика може да бъде обяснена с разлики имунния отговор, сочи статия, публикувана в Critical Care Medicine.
 
Поддържащата терапия с rituximab подобрява общата преживяемост при фоликуларен лимфом
При пациенти с фоликуларен лимфом, поддържащата терапия с rituximab (Rituxan, Genentech; MabThera, Roche) значително подобрява общата прежавяемост в сравнение само с наблюдение или лечение с препарата при прогресиране на заболяването.
 
Интрамиокардно инжектиране на костен мозък дава добри резултати при хронична исхемия
Малко кратко проучване във фаза 2, изследващо ефектите на интрамиокардното инжектиране на автоложни костномозъчни клетки при пациенти, страдащи от хронична миокардна исхемия, дава обещаващи резултати. Все пак са необходими допълнителни проучвания, които да установят дългосрочните резултати и ефикасност в контекста на смъртност и морбидност.
 
Достъпна ли е новата методика за лечение на инфаркт за всички пациенти?
Отговор на тези и множество други въпроси, свързани с сърдечносъдовите заболявания, можете да получите от професор Младен Григоров, Главен медицински директор на Българския кардиологичен институт и изпълнителен директор на специализираните кардиологични болници в Плевен, Варна, Ямбол и Велико Търново, професор Франс Ван де Верф - авторът на последните препоръки на Европейското Кардиологично Дружество за лечение на остър инфаркт на миокарда и главен редактор на European Heart Journal, печатният орган на дружеството от Белгия, Професор Томислав Михалевич - водещ кардиохирург, един от пионерите в областта на роботизираната кардиохирургия, който специално пристига за форума от Cleveland Clinic- 13 години поред най-добрата кардиологична болница в Съединените щати и д-р Славейко Джамбазов – изпълнителен директор на Българския Кардиологичен Институт на 22 май 2009 г. от 18,00 ч. в зала Сердика на Гранд-хотел София.
 
Генен трансфер предотвратява SIV инфекция при маймуни
Ново проучване сочи, че вектор-медиираният генен трансфер може да индуцира продължителна неутрализираща активност и протекция срещу маймунския имунодефицитен вирус (SIV), сходен с HIV, който инфектира човека.
 
Exenatide е по-ефективен от insulin glargine
Едногодишната терапия с exenatide довела до значително по-добре изразено подобрение на бета-клетъчната функция и по-голяма загуба на тегло спрямо insulin glargine в проучване, включващо пациенти с диабет тип 2, лекувани преди това с метформин. Проучването е публикувано в Diabetes Care.
 
Glaxo - залята от поръчки за ваксина срещу H1N1
Британската фармацевтична компания GlaxoSmithKline е получила интерес от редица правителства, включително тези на Великобритания, Франция, Белгия, Финландия, за създаване на ваксина срещу новия H1N1 грипен вирус, известен още като свински грип.
 
173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | « първа   ‹ предишна   следваща ›   последна »  
   
Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator