Достъпна ли е новата методика за лечение на инфаркт за всички пациенти? 20 май 2009
Отговор на тези и множество други въпроси, свързани с сърдечносъдовите заболявания, можете да получите от професор Младен Григоров, Главен медицински директор на Българския кардиологичен институт и изпълнителен директор на специализираните кардиологични болници в Плевен, Варна, Ямбол и Велико Търново, професор Франс Ван де Верф - авторът на последните препоръки на Европейското Кардиологично Дружество за лечение на остър инфаркт на миокарда и главен редактор на
European Heart Journal, печатният орган на дружеството от Белгия, Професор Томислав Михалевич - водещ кардиохирург, един от пионерите в областта на роботизираната кардиохирургия, който специално пристига за форума от Cleveland Clinic- 13 години поред най-добрата кардиологична болница в Съединените щати и д-р Славейко Джамбазов – изпълнителен директор на Българския Кардиологичен Институт на 22 май 2009 г. от 18,00 ч. в зала Сердика на Гранд-хотел София.
За четвърта поредна година в България се провеждат Пролетните кардиологични дни – едно от най-значимите кардиологични събития в страната ни. Сред съзвездието от най-именни специалисти, които приеха поканата на Българския кардиологичен институт да изнесат лекции са още проф Бедони, проф Страка, проф Мартинели, проф Видимски, д-р Стратиев, д-р Фуладванд, доц. Грох и др. Темата тази година е ‘Остра Сърдечна Недостатъчност’. Всички специалисти ще бъдат и консултанти в мрежата от болници на БКИ при прилагането на новата методика за лечение на инфаркт в България.
За времето от откриването на първата болница до момента в Ямбол, Плевен, Варна и Велико Търново са извършени
• Общ брой процедури: над 8000
• Ангиопластики: над 2600
• Остър коронарен синдром: над 1200
• Ехокардиографии: 11,540
• Стрес-тест: 6,210
Капацитетът на семейството от специализирани болници е 25,000 пациента за болнична помощ и 300,000 пациента за извънболнична помощ на година.
www.doctorbg.com