Начало
НачалоЗдравни новиниЕдновременното прилагане на грипна и пневмококова ваксини - свързано с фебрилни гърчове при деца
Едновременното прилагане на грипна и пневмококова ваксини - свързано с фебрилни гърчове при деца 25 февруари 2011

Едновременното прилагане на тривалентна инактивирана грипна ваксина (TIV) и 13-валентна пневмококова конюгирана ваксина (PCV12) е свързано с повишен риск от фебрилен гърч при деца на възраст между 6 и 23 месеца, сочи доклад на Американския Център за контрол и превенция на заболяванията (CDC).

Според Frank DeStefano от отдела за имунизационна безопасност към CDC, треската след ваксиниране е чест феномен и потенциален рисков фактор за фебрилни гърчове. Ваксините, които покачват този риск, включват клетъчните ваксини срещу коклюш, ваксините срещу морбили, TIV 2010 за южното полукълбо (особено произведените от CSL Biotherapies [Fluvax и Fluvax Juniors], които се използват в Австралия и Нова Зеландия).

Според данни от Vaccine Safety Datalink, 2010/2011 TIV, използвана в САЩ, не е свързана с повишен риск от фебрилни гърчове при деца между 6- и 23-месечна възраст, освен ако не е приложена едновременно с PCV13.

Според DeStefano, съвместното прилагане на TIV и PCV13 води до около 60 случая на 100 000 деца, като гърчовете се появяват обикновено в рамките на деня след ваксинацията. Тези гърчове са свързани с добра прогноза, въпреки че могат да изглеждат плашещи за родителите.

 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator