Начало
НачалоЗдравни новиниЕвропейската лекарствена агенция одобри ticagrelor при пациенти с остър коронарен синдром
Европейската лекарствена агенция одобри ticagrelor при пациенти с остър коронарен синдром 07 декември 2010

Европейската лекарствена агенция (EMA) последва съвета на Комитета по Медицински Продукти за Хуманна Употреба (CHMP) и одобри антитромбоцитния препарат ticagrelor на AstraZeneca. Препаратът ще се маркеритира на европейския пазар под търговското наименование Brilique и ще се използва при пациенти с остър коронарен синдром.

Ticagrelor е първият директно действащ P2Y12-рецепторен антагонист в циклопентил-триазоло-пиримидиновия клас. Препаратът е одобрен за превенция на атеротромботичните инциденти в комбинация с аспирин при адултни лица, прекарали инфаркт на миокарда или епизод на нестабилна ангина, включително и при пациенти, третирани с перкутанна коронарна интервенция (PCI) или байпас графтинг.

Препаратът няма да се появи веднага в повечето европейски страни поради предстоящи преговори за цената и реимбурсацията.

Одобрението се базира главно на проучването Platelet Inhibition and Patient Outcomes (PLATO), в което прилагането на ticagrelor + aspirin бе свързано със снижение на сърдечносъдовата смърт и инсулт с 16% спрямо clopidogrel (Plavix, Bristol-Myers Squibb/Sanofi-Aventis) + aspirin. Проучването установи сходна честота на хеморагични инциденти между двата препарата.


 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator