Начало
НачалоЗдравни новиниАнтивирусни препарати подобряват преживяемостта при Т-клетъчна левкемия
Антивирусни препарати подобряват преживяемостта при Т-клетъчна левкемия 16 юли 2010

Първоначалната терапия със zidovudine и интерферон-алфа води до подобряване на общата преживяемост при адултна Т-клетъчна левкемия/лимфом (АТЛ). Полза се наблюдава само при пациентите с левкемични подтипове.

АТЛ е широко превалентна в развиващите се и бедни страни; тя е свързана с инфекция с човешки лимфотропен вирус 1 (HTLV-1). Няколко малки проучвания след 1995 г. сочат, че антивурсната терапия с тези два препарата има положителен резултат.

В ново ретроспективно проучване международен екип анализирал медицинските картони на 254 пациенти с АТЛ, лекувани в САЩ, Великобритания, Мартиника и Франция. Били сравнени следните видове терапия: самостоятелна антивирусна, самостоятелна химиотерапия, химиотерапия, последвана от поддържаща антивирусна терапия.

Данни за преживяемостта имало за 207 пациенти: 98 с остра АТЛ, 84 с АТЛ лимфом, 23 - с хронична АТЛ и 2 - с неустановени субтипове.

Антивирусната терапия при пациентите с хронична и преходна АТЛ довела до 100% 5-годишна преживяемост. При пациентите с остра АТЛ, 82% от постигналите пълна ремисия преживели до 5-тата година. При АТЛ лимфом комбинираната антивирусна терапия довела до отрицателни последствия спрямо прилагането на химиотерапия - 5-годишна преживяемост от 0% срещу 18%.



 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator