Начало
НачалоЗдравни новиниРанната антикоагулация може да подобри преживяемостта след белодробен емболизъм
Ранната антикоагулация може да подобри преживяемостта след белодробен емболизъм 26 януари 2010

Инициирането на хепарин в спешното отделение, а не след хоспитализацията, може да подобри преживяемостта на пациенти с остър белодробен емболизъм, сочи проучване на Mayo Clinic.

В последното се докладва 1.4% вътреболнична смъртност при пациентите, антикоагулирани още в спешното отделение. За сравнение - смъртността била цели 6.7% при пациентите, третирани с антикоагуланатна терапия след хоспитализацията.

В проучването се описват клиничните резултати на 400 последователни пациенти, приети в спешно отделение по повод остър белодробен емболизъм. Диагнозата била поставена средно за 2.4 часа след пристигането на пациента.

79% били третирани с хепарин още в спешното отделение, вкл. 20 пациенти, които диагнозата БЕ все още не била поставена. Средният интервал между приема в спешно отделение до достигане на терапевтично активирано парциално тромбопластиново време (aPPT) бил 10.8 часа, а 85.8% постигнали терапевтичната цел в рамките на 24 часа след пристигането си.

Вътреболничната и 30-дневната смъртност били 3.0 и 7.7%. При пациентите, подложени на ранна антикоагулация, била отчетена по-ниска 30-дневна смъртност в сравнение с пациентите, лекувани с хепарин след хоспитализацията - 4.4% срещу 15.3%.


 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator