Начало
НачалоЗдравни новиниРезистентни на настоящата терапия пациенти с хроничен хепатит С се повлияват от базирана на протеазен инхибитор терапия.
Резистентни на настоящата терапия пациенти с хроничен хепатит С се повлияват от базирана на протеазен инхибитор терапия. 08 юни 2009

Протеазният инхбитор в процес на изпитания telaprevir (Tibotec и Vertex Pharmaceuticals), в комбинация със стандартната анти-HCV терапия, е довел до продължителен вирусологичен отговор при над 50% от пациентите с рефрактерно на конвенционалното лечение заболяване, сочат резултатите на проучването PROVE3.

PROVE3 включвало 453 пациенти от 53 центъра с рефрактерен на настоящата терапия HCV генотип 1. Пацентите включвали лица, напълно неповлияли се от терапия с peg-interferon-alfa-2a (Ifn) и ribavirin, релапсирали след успешен терапевтичен курс или с появил се откриваем вирусен товар преди края на терапията.

Честотата на продължителен вирусологичен отговор била:
-51% при пациентите, лекувани с 12 седмици telaprevir + 24 седмици стандартна терапия
-52% при пациентите, третирани с 24 седмици telaprevir + 48 седмици стандартна терапия
-23% при лекуваните с 24 седмици telaprevir и 24 седмици Ifn, но без ribavirin.
-14% при контролните участници (48 седмици стандартна терапия)

Сред получилите стандартна терапия, честотата на релапси била 13% при 12-седмичен telaprevir, 30% при 24-седмичен курс telaprevir. Честотата на релапс била 53% при групата, нетретирана с ribavirin и 53% при контролните участници. При почти 40% от нереспондерите, третирани с тройна терапия, се наблюдавал продължителен вирусологичен отговор по време на проследяването в сравнение със само 9% от контролните участници. При релапсиралите пациенти се наблюдавал терапевтичен отговор от 69% и 76% при 48- и 24-седмичен курс тройна терапия.

Не била отчетена разлика в честотата на терапевтичен отговор между пациентите с и без цироза.

"Изглежда telaprevir може да преодолее предишните релапси и другите традиционни фактори за лош отговор", обяснява главният автор на проучването. Той уточнява, че най-честите странични реакции при telaprevir групите са били умора, гадене, главоболие, обрив, анемия и ГИ странични ефекти, които били най-общо леки. Д-р Di Bisceglie допълва, че одобрение на telaprevir от FDA може да се очаква след около две години.

www.doctorbg.com


 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator