Начало
НачалоЗдравни новиниПонижаването на глюкозата при пациенти с остър инфаркт на миокарда е свързано с по-добра преживяемост
Понижаването на глюкозата при пациенти с остър инфаркт на миокарда е свързано с по-добра преживяемост 13 март 2009

Добавяйки нови факти, свързващи хипергликемията и смъртността при острия миокарден инфаркт (ОМИ), ново наблюдателно проучване сочи, че пациентите с ОМИ, хипергликемия по време на хоспитализацията и коригирането й по време на болничния престой имат по-добра преживяемост. Проучването сочи още, че преживяемостта между пациентите, третирани с инсулин, и тези със спонтанно понижаване на глюкозата е сходна.

Известно че, че повишената глюкоза е чест феномен при ОМИ и е свързана с много лоши резултати - повишена смъртност, болнични усложнения и т.н. По-малко се знае дали понижаването на глюкозата по време на хоспитализацията е свързано с по-добра прогноза в сравнение с поддържането на хипергликемия. От епидемиологична гледна точка проучването показва, че определено има връзка между нормализацията на глюкозните нива при хипергликемичните пациенти и по-добрата преживяемост.

Лекари от Saint Luke's Hospital (Канзас, САЩ) анализирали данни от 7820 ОМИ пациенти с глюкозни нива по време на хоспитализацията равни или над 140 мг/дл. 50% от пациентите имали диабет, а 39% били третирани с инсулин по време на хоспитализацията.

Било установено, че пациентите с по-ниски средни постхоспитализационни глюкозни нива имат по-добра преживяемост, като нивата между 80 и 130 mg/dl били свързани с най-нисък риск от смърт. Стойностите са по-ниски от препоръчваните от Американската кардиологична асоциация при остър коронарен синдром нива под 140 mg/dl.

www.doctorbg.com

 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator