Начало
НачалоЗдравни новиниКомбинацията perindopril/indapamide намалява честотата на бъбречните заболявания при диабетици
Комбинацията perindopril/indapamide намалява честотата на бъбречните заболявания при диабетици 20 юни 2008

Нов анализ на проучването ADVANCE сочи, че при пациентите с диабет тип 2 комбинацията perindopril/indapamide (Servier) намалява развитието иили прогресията на бъбречните заболявания в сравнение с плацебо, дори при пациенти с нормално кръвно налягане.

Артериалното кръвно налягане е ключова детерминанта за риска от нефропатия при пациенти с диабет тип 2. Повечето ръководства препоръчват намаляването на кръвното налягане до 130/80 mm Hg или to 125/75 mm Hg, ако има диагностицирана нефропатия. Целта на настоящия анализ била да се установи дали рутинното снижаване на кръвното налягане е ренопротективно.

11 140 диабетици от ADVANCE проучването били рандомизирани на perindopril/indapamide или плацебо. Терапията била приложена независимо от първоначалните стойности на артериалните налягане и употребата на други антихипертензивни медикаменти. Продължителността на проследяващия период била средно 4.3 години. При пациентите в активното рамо се наблюдавал спад в артериалното налягане от 145.0/80.6 mm Hg в началото до 134.7/74.8 mm Hg; при плацебо групата спадът бил до 140.3/77.0 mm Hg - разлика с 5.6/2.2 mm Hg (p<0.0001).

Главното клинично събитие за проучването било събирателната честота на новонастъпила микроалбуминурия и или нова/влошаваща се нефропатия (дефинирана чрез уринарните албумин/креатинин съотношения и серумния креатинин. Клиничното събитие било достигнато при значително повече пациенти от плацебо групата.

► Вижте още:

Съединителнотъканен растежен фактор е предиктор за диабетичната нефорпатия

www.doctorbg.com

 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator