Начало
НачалоЗдравни новиниOmalizumab подобрява симптомите при тежка персистираща астма
Omalizumab подобрява симптомите при тежка персистираща астма 08 май 2008

Добавен към назначената терапия, анти-IgE препаратът omalizumab значително подобрява симптомите при пациенти със неконтролирана тежка и персистираща алергична астма. Това сочи доклад, публикуван в Allergy.

Omalizumab понижава изострянията и хоспитализациите, свързани с тежките астматични пристъпи, като същевременно подобрява качеството на живот при пациенти с тежка IgE-медиирана астма. Д-р Humbert от Universite Paris-Sud - Франция, изследвали ефектите на omalizumab върху астматичните симптоми и качеството на живот при пациенти с астма.

Проучването включвало 419 пациенти, рандомизирани на omalizumab или плацебо в допълнение към назначената терапия.При субгрупата от пациенти, респондери на терапията с omalizumab, се наблюдавал значително по-голям процент безсимптомни дни (45,8%) в сравнение с пациентите от плацебо групата (22,6%) и omalizumab групата като цяло (37,2%).

Аналогично, процентът на дните с контролирани симптоми бил по-висок в субгрупата на omalizumab респондерите - 56,1%. Съответните проценти били 35,3% в плацебо групата и 37,2% в omalizumab групата. При отговарящите на терапията с omalizumab се наблюдавало значително повишаване на качеството на живот.

Авторите отбелязват, че подобните клинични характеристики между omalizumab-третираната група и omalizumab-респондерите са още едно доказателство за трудността, с която е свързана с определянето на пациентите, които биха се повлияли най-добре от препарата.

Вижте още:

Спрейовете за почистване могат да повишат риска от астма

Децата със затлъстяване имат повишен риск от периоперативни респираторни инциденти

www.doctorbg.com

 

Бюлетин
   
   
Начало |  За нас |  Условия за ползване |  Реклама при нас |  Контакти  
© 2007 ДокБГ ООД Всички права запазени. Съдържанието публикувано в doctorbg.com е изцяло за Ваша информация и не трябва да се приема като заместител на медицинска консултация при Вашия личен лекар или друг специалист. Винаги трябва да търсите съвет от Вашия личен лекар преди да предприемете нов фитнес режим или да започнете да спазвате диета. С използването на doctorbg.com Вие декларирате че сте запознати с условията за ползване, правата и отговорностите. ДокБГ ООД не носи отговорност за съдържанието на който и да е сайт достигнат чрез външни препратки от doctorbg.com
 
Free Sitemap Generator